Ribe

a1307  

član od: 28.5.2002

sporočila: 18

tema odprta - 19. avg 2002 18:13 | ogledi: 3.613 | odgovori: 5

Na morju sem se navdušila nad morsko hrano in ribami. Ali mi lahko kdo pove kakšen dober in preprost recept za pripravo rib in ostalih stvari? Ali kdo pozna v Ljubljani in okolici kakšno dobro gostilno z morsko hrano?

Vsem hvala

Alexa

Nincka  

član od: 13.4.2002

sporočila: 9

28. avg 2002 10:52

Meni je všeč knjiga Iz morja v ponev. LP Nincka

Helen  

član od: 28.8.2002

sporočila: 6

29. avg 2002 9:55

Jaz sem enkrat jedla škarpeno in orado pečeno v foliji. Ker mi ni včeš tisti tipičen okus morskih rib, so mi bile te ribe božanske . Kot bi jedla sladkovodne. Ima mogoče kdo idejo za pripravo tega? Mislim, da bo nasveta vesela tudi Alexa LP Helen

Nataša  

član od: 20.8.2002

sporočila: 24

30. avg 2002 17:48

Poskusi tole!!!!!!!!!!!!!!!!! Moj mož sovraži ribe - vendar takole pripravljene bo jedel vedno! Recepte mi je dala sedaj že upokojena ladijska kuharica. OSLIČEVI FILEJI "SLAVA ROGIĆ" Recept je za 6 oseb: 2 kg osličevih filejev 3 dl belega vina 3 glavice drobno narezane čebule malo peteršilja 40 gr masla 40 gr drobtin malo moke in limoninega soka Ribo kuhajte v 1/2 l vode 5 minut. Kuhane fileje naložite v pekač in na njih precedite 1/4 l vode, v kateri so se kuhali fileji. Čebulo popražite na polovici masla, prelijete z belim vinom, pustite na ognju, da povre polovica, dodate preostalo vodo od kuhanja, limonin sok, peteršilj in sol. V ostalem maslu na karatko popražite moko, vmešajte v gornjo omako. S tem prelijete ribo, potresete z drobtinami in pecite v pečici na cca 150-180 stopinjah dokler drobtine ne dobijo zlate barve. Ali pa: OSLIČEVI FILEJI V ZELENJAVI za 4 osebe "SLAVA ROGIĆ" 1 kg osličevih filejev, 2 zeleni papriki 3 sveži paradižniki 3/4 kg krompirja 2 čebuli 1 strok česna 1 dl olivnega olja Čebulo narežite na rezance in stresete v pekač. Krompir narežete na rezine in stresete na čebulo, na to pa zeleno papriko. Potem pride na vrsto riba in plast paradižnika. Vsako plast malo posolimo, potresemo s peteršiljem in zdrobljenim česnom. Za omako se popraži malo moke na olivnem olju, doda 2 dl vode, peteršilj, česen in poper. Naredimo še kroglico iz 2 dkg masla in moke, ter damo v omako. S to omako prelijemo plasti zelenjave in ribe, ter pečemo v pečici, dokler krompir ni mehak. Ko je pečeno, prelijemo z 1 dl belega vina in s sokom pol limone. Kar malo preveč smo navajeni naših klasičnih priprav rib, zato ti resnično priporočam da poskusiš ta dva recepta. Jaz uporabljam tudi filete drugih rib: npr. list, morski pes ... Recept je vedno isti, okus se pa primerno spreminja. Dober tek, Nataša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti